Каталог файлов
Меню сайта


Розділ каталогу
Американський футбол від А до Я [1]
Основи американського футболу [2]
Команда Захисту [1]
Тренування [0]
Команда Нападу [1]
Спеціальна команда [0]


Увійти на сайт


Пошук


Корисні лінки


Опитування
Яку інформацію Ви хочете знайти на цьому сайті?
Всего ответов: 202


Вітаємо Вас, Новачок · RSS 2024-03-29, 5:00 AM
Повернутись » Файли » Для початківців » Основи американського футболу

Напад та захист.....
[ ]

Перед початком кожного розіграшу м’яча, команди вишиковуються на лінії скриміджу (Line of scrimige, скорочено ЛОС). Але перед цим квотербек (quarterback – гравець нападу, дослівно “розігруючий”), і в більшості випадків лідер та капітан команди, збирає гравців на “huddle”. Під час хадлу квотербек за допомогою заздалегідь підготовлених комбінацій слів та цифр, пояснює своїм гравцям яку комбінацію вони будуть зараз розігрувати: біг вправо, пас в центр поля, обманний пас, біг с прикриттям тощо. Для того щоб комбінація була розіграна результативно (здобуто право на перший даун чи зароблено тачдаун), кожен гравець нападу повинен вчасно прикрити певного гравця захисту та знати куди бігти і взагалі що роботи в даній ситуації на полі.

 

Позиції гравців команди нападу (Offense Team)

У команді нападу грають гравці з різними фізичними даними: худі й високі, низькі з більшою вагою, і взагалі  кремезні гравці. Усі ці гравці мають певні функції на полі, тому їх можна розділити на гравців блоку (offensive lineman) та гравців які здобувають очки для команди (offensive backs).

Center – центр, кожна атака починається саме з цього гравця, коли він виконує снеп.  Snap – ситуація на полі, коли м’яч лежить на землі на лінії скриміджу, і центр передає м’яч з рук в руки між своїми ногами квотербеку, який стоїть відразу за спиною центра, Центр може також відпасувати м’яч, коли квотербек стоїть на віддалі – така комбінація називається - shotgun.

По обидва боки від центра розташовані інші гравці лінії: ліві такл (Left Offensive Tackle) та гард (Left Offensive Guard) і праві такл (Right Offensive Tackle) та гард (Right Offensive Guard). Так як і центр, ці гравці захищають свого квотербека від атаки захисників суперника. Існують таку комбінації, коли гравець з м’ячем просувається по полю під прикриттям одного (інколи двох) гардів.

Якщо гравці лінії, займаються лише захистом квотербека, і не можуть отримувати пас чи взагалі володіти м’ячем, то інші гравці нападу - offensive backs, мають наступні функції:

Quarterback (квотербек)– лідер команди, саме від нього залежить успіх під час кожного розіграшу. Цей гравець розташований за  Центром, і дивлячись із-за спин лайнменів, він як полководець керує своєю армією, тобто своїми гравцями.

Runningback (ранінгбек) – у більшості випадків саме через цього гравця здійснюються бігові комбінації (run play), які є з самого початку розвитку цього виду спорту базовими комбінаціями для атаки. В залежності від побудови гри нападу, ранінгбеків на полі може біти від одного до трьох. У більшості випадків ранінгбеків двоє: ранінгбек (Runningback), що володіє м’ячем, та фулбек (Fullback), який прикриває його. Майже завжди ранінгбеки розташовуються на віддалі від 3 до 5 ярдів за квотербеком.

Wide Receiver (Вайдресівер) та Tight-end (Тайтенд) – ці гравці розташовані на лінії скриміджу (інколи 1 ярд від неї) по різних флангах розташування команди нападу, і головною задачею цих гравців є звільнитися від опіки захисників та отримати пас за лінією скриміджу на половині поля суперника. Тайтенд в свою чергу може допомагати лайнменам притримувати захисників суперника, які намагаються атакувати квотребека.

Але не обов’язково, щоб бігову комбінацію виконува ранінгбек, а пас приймав вайдресівер. Усі ці гравці мають право як приймати пас, так і бігти з ним зі своєї половини поля (наприклад, комбінація реверс).

 

Наприклад, інколи бувають такі комбінації, коли один ранінгбек вдає ніби йому віддали м’яч і біжить вліво, захист звичайно буде намагатися атакувати його, але насправді квотербек приховавши м’яч (в рамках правил), під прикриттям іншого гравця (фулбек) біжить зовсім у інший бік. Таким чином створюється дисбаланс у команді захисту, і дезорієнтованій команді буде важче захистити своє поле.

Окрім вищезгаданих моментів гри, коли команда набирає очки, команда що атакує може пробивати філд-гол (Field-Goal) або пант (Punt). Коли команда відчуває, що їй важко буде пройти далі вглиб поля суперника, намагається забити філд-гол. Під час філд-голу на поле виходить кіккер (Kicker), який і пробиває по м’ячу. Філд-гол вважається результативним, якщо м’яч проходить між стійками воріт вище перекладени. Коли команда не може пробити навіть філд-гол, то на поле виходить пантер (Panter), який пробиває пант, тобто відправляє м’яч чим далі наполовину поля суперника. Таким чином віддаючи право атаки спернику.

 

Позиції гравців команди захисту (Defense Team)

 Команда захисту складається з лайнменів захисту (Defensive Lineman), лайнбекерів (Linebacker) та діфенсбеків (Defensive Back) – корнер беків (Cornerback) та сейфті (Safety).

До лайнменів відносяться наступні гравці: Діфенсів Енд (Defensive End), Діфенсів Такл (Defensive Tackle) або Ноус гард (Nose Guard). Головними функціями цих гравців є продавити лайнменів нападу та перешкодити квотербеку здійснити пас чи віддати м’яч ранінгбеку. Така ситуація називається сек (Sack) і вже наступна спроба команди нападу починається з того місця де діфенсів лайнмени зробили сек.. При цьому команді нападу потрібно пройти до першого дауну не 10 ярдів, але й ту відстань, де було зупинено квотербека.

 Лайнбекери (Linebacker) відіграють важливу роль у грі захисту. Адже саме лайнбекери повинні бути мізками команди захисту і відчувати яку комбінацію замислив противник. При пасовій грі вони намагаються перекрити середню зону свого поля, щоб ресивери не змогли прийняти короткий чи середній пас. При біговій комбінації, лайнбекери зупиняють гравця з м’ячем чи ближче до лінії скриміджу, не даючи останньому пройти далі з м’ячем. Лайнбекери в свою чергу є внутрішніми (Inside) та зовнішніми (Outside).

Секондері або діфенсівбеки   (Defensive Back) також за своїми функціями поділяються на корнер беків (Cornerback) та сейфті (Safety). Корнер беки в більшості випадків грають персонально з вайдресіверами суперника. Сейфті – є останньою надією команди захисту. Якщо сейфті не зупинить суперника з м’ячем, значить команда пропустить результативну атаку і суперник занесе тачдаун (6 очок).

В залежності від бачення гри тренером, ці лінії отримують різну кількість гравців.

У професійній лізі США (Національна Футбольна Ліга - НФЛ) команди у більшості випадків грають за схемою 3-4 або 4-3. Перша цифра означаю кількість лайнменів, друга – лайньекерів. Таким чином під час бігової комбінації, у захисті завжди знаходиться 7 гравців, які відповідають за „коридори” між лайнменами нападу, через які напад намагається пронести м’яч.

 

Розділ: Основи американського футболу | Додав: fafu | Автор: Sergij
Переглядів: 1710 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1

Всего комментариев: 1
1 Francis  
0
Such a deep asnewr! GD&RVVF

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz